İsmet Tuğul

Kalite Kontrol Komitesi Üyesi - Ortak - YMM - Sorumlu Denetçi

Ortağımız İsmet Tuğul, 1978 yılında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı yıl sınavını kazandığı Maliye Bakanlığı Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu’nda Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

1978-1996 yılları arasında Bankalar Yeminli Murakıbı olarak çalışan Tuğul, bu dönemde Hazine Müsteşarlığı’nın verdiği görev üzerine, 1985-1986 yıllarında bir yıl süre ile bulunduğu Hollanda’da yaptığı araştırma ve incelemeler sonucunda, Hollanda bankacılık sisteminin denetimi ve Türk bankalarının temsilcilikleri hakkında raporlar hazırlamıştır. Hazine Müsteşarlığı’nın sağladığı yurt dışı eğitim imkânı ile de 1988-1990 yılları arasındaki iki yılda, ABD’deki Northeastern University’de Ekonomi alanında gördüğü eğitim sonunda Yüksek Lisans (Master of Science-MS) derecesi almıştır. 1992 yılında ise, İngiltere ‘de, Türkiye İş Bankası Londra Şubesi’ni 3 ay süre ile incelemiş, Şube’nin hesapları ve faaliyetleri hakkında rapor hazırlamıştır.

1996 yılında Türk Ticaret Bankası T.A.Ş.’ne Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Tuğul, bu görevin yanı sıra, 2003 Temmuz ayına kadar Banka’nın Krediler ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak çalışmıştır.

2003 Temmuz ayında TMSF yönetimindeki T. İmar Bankası T.A.Ş.’ne Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Tuğul, bu Banka’nın tasfiye sürecinde İflas İdare Memurluğu görevi de yapmış, 2010 Mayıs ayına kadar bu görevleri sürdürmüştür. Bu görevlerin yanı sıra, 2004-2006 döneminde TMSF yönetimindeki Uzan Grubu’nun Çimento, Metal ve Finans Şirketleri’nde Ortak Yönetim Kurulu Üyeliği, 2005-2010 döneminde de TMSF yönetimindeki Rumeli Sigorta A.Ş. ve Rumeli Hayat Sigorta A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerini yürütmüştür.

2010-2013 döneminde ise, RCT Varlık Yönetim A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı, İdari ve Hukuk İşleri Koordinatörü olarak çalışan Tuğul, daha sonra, 2013 Şubat-2014 Mart arasında TMSF yönetimindeki Adabank A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yapmıştır.

HLB Bağımsız Denetim A.Ş.’ne 2013 Kasım ayında katılan Tuğul, halen Şirket’te Sorumlu Denetçi ve Kalite Kontrol Komitesi Başkanı olarak çalışmaktadır.

5

İletişimde olalım

Sorunuz ne olursa olsun, küresel ekibimiz sizi doğru yöne yönlendirecek.

İletişimi başlat
İLETİŞİM
x
x

Share to:

Copy link:

Copied to clipboard Copy